REKLAMA

Akcja ratunkowa w Bieszczadach. Mężczyzna ze złamaną nogą (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wczoraj (19 bm.) przed godziną 23.00 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego do ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR dotarło zgłoszenie o mężczyźnie, który znajdował się w trudno dostępnym miejscu w rejonie dawnej wsi Hulskie i złamał nogę.

– Z wywiadu zebranego przez naszych ratowników nie dało się ustalić dokładnego miejsca pobytu, toteż poproszono poszkodowanego o zainstalowanie aplikacji Ratunek. Po wysłaniu sygnału z lokalizacją przez poszkodowanego, ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych wyruszyło kilku ratowników z potrzebnym sprzętem. Mężczyzna znajdował się w takim miejscu, że karetka pogotowia nie była w stanie tam dojechać, dlatego też podjęto decyzję o zabraniu ratownika medycznego naszym transportem. Po zaopatrzeniu medycznym mężczyzny, następnie zabezpieczeniu termicznym, poszkodowany w tzw. pulkach został przetransportowany do Zatwarnicy i tam przekazany załodze karetki pogotowia. Całość działań zakończyła się o 3 w nocy – relacjonują GOPRowcy. Dziękując jednocześnie za wspólne działania załodze Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku.

foto: GOPR Bieszczady / fb

31-01-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.